Náš příběh

První myšlenky o stránkách věnujících se problematikou upravování skútrů se začali objevovat v roce 2003. Počátkem roku 2004 se tato myšlenka začala uskutečňovat. Ondřej Honzák a Martin Louda, v té době ještě studenti maturitního ročníku, začali vytvářet obsah stránek Scooter-tuning.cz.

Další stěžejní událostí bylo spuštění diskusního fóra zabývajícího se problematikou skútrů a hlavně jejich úpravami a tuningem. V dnešní době je toto fórum s více jak 600 uživateli a kolem 200 příspěvků za den největší a nejnavštěvovanější ve skútr komunitě.

Po krátké době přišlo spuštění e-shopu, který jsme budovali od úplných základů. Nyní zde najdete přes 2 000 kusů zboží na více než 200 modelů skútrů.

V září roku 2004 se nám naskytla příležitost otevřít s našimi kamarády zabývajícími se motocrossem kamenný obchod. Pro nás to nebylo na pořadu dne, hlavně proto, že prodej na eshopu nebyl schopný utáhnout provoz prodejny. Příležitost to byla finančně zajímavá a tak po nelehkém zvažování, padlo rozhodnutí nabídku využít.

Zde patří poděkování hlavně obou našim rodičům, za pomoc při zařizování krámu a nákupu zboží na sklad.

Koncem roku 2004 se obchod začíná rozjíždět a Ondra z důvodu nedostatečné motivace ke studiu opouští první ročník ČVUT FEL v Praze a začíná se věnovat pouze skútrům.

První plnohodnotná sezóna 2005 nás přesvědčuje o tom, že se ubíráme správným směrem. Spokojených zákazníků přibývá, sortiment roste. V září 2005 přichází rozchod dvou dosavadních společníků Ondry a Martina z důvodu odlišných představ o budoucnosti obchodu. Situace je vyřešena bez problémů a Scooter-tuning.cz pokračuje k Vaší spokojenosti dál.

V dnešní době bych konstatoval, že jsme nejen obchod s největším výběrem zboží (na českém skútr-tuningovém trhu), ale zároveň i s největším množstvím produktů skladem.

Od ledna 2007 se obchod stěhuje do nových prostor v Praze 9 z důvodu již nedostačujícího prostoru pro sklad a místa pro balení balíků. Přibývá také nový zaměstnanec pro zrychlení expedice zboží a zkvalitnění našich služeb. Největší novinkou je však koupě speciální brzdy pro měření výkonu skútrů od firmy Amerschläger p4. Jako jediní v republice jsme schopni na této brzdě naladit všechny skútry s variátorem na maximální výkon. Díky této nedocenitelné pomůcce jsme také v sezóně 2007 dominovaly na všech tuzemských a Slovenských závodech. Na začátku sezóny do teamu přibývá nový člen Václav Krupička jun., toho času obhájce titulu v kategorii 70cc Racing z roku 2006.

V listopadu 2007 přichází nový zaměstnanec, Jan Němec, protože poptávka po našich dílech stále stoupá a firemní agenda se stále rozrůstá. Hlavní náplň jeho činnosti jsou technické dotazy a vyřizování přijatých objednávek. V neposlední řadě je také novým členem našeho závodního teamu pro sezónu 2008. V lednu 2008 nás oslovila španělská firma Hebo jako nové zástupce této značky pro Český a Slovenský trh. Tuto nabídku jsme samozřejmě přijali a stali se novými zástupci firmy Hebo na našem trhu. Fórum i eshop se každým dnem rozrůstají a k dnešnímu dni máme registrováno přes 2600 uživatelů s více jak 135.000 příspěvky. V eshopu se nachází již více jak 3000 produktů a každým dnem přibývají nové a nové věci.

V Listopadu 2008 nás bohužel Honza Němec opouští a jde za lepším. Ve stejném období u nás začíná brigádně pracovat Milan Mejzlík ze kterého se v Únoru 2009 stává plnohodnotným zaměstnancem na plný úvazek. Zároveň také konečně začínají práce na novém eshopu, který se nakonec podaří otevřít až 1.3.2010. Jedná se o uplně nový design i systém a naše očekávání jsou velká. Na jaře roku 2010 nás opouští Milan Mejzlík a na jeho místo přichází nová posila Adam Valeček. Je mladý, učenlivý a s chutí pracovat, přesně co v naší mladé firmě potřebujeme. V červenci 2010 se stěhujema na nové místo do Vysočan na adresu Pod Harfou 3. V nových prostorách máme více místo pro sklad, pro motorovou brzu a showroom. Naše firma se také čím dál více zabývá organizační čiností v oblasti juniorských závodů www.minigp.cz. Eshop se rozrůstá prakticky každým dnem a momentálně máme v systému již více jak 15.000 položek.

Ondřej Honzák
– závodník a majitel e-shopu