Náš příběh

První myšlenky o stránkách věnujících se problematikou upravování skútrů se začali objevovat v roce 2003. Počátkem roku 2004 se tato myšlenka začala uskutečňovat. Ondřej Honzák a Martin Louda, v té době ještě studenti maturitního ročníku, začali vytvářet obsah stránek Scooter-tuning.cz.

Další stěžejní událostí bylo spuštění diskusního fóra zabývajícího se problematikou skútrů a hlavně jejich úpravami a tuningem. V dnešní době je toto fórum s více jak 600 uživateli a kolem 200 příspěvků za den největší a nejnavštěvovanější ve skútr komunitě.

Po krátké době přišlo spuštění e-shopu, který jsme budovali od úplných základů. Nyní zde najdete přes 2 000 kusů zboží na více než 200 modelů skútrů.

V září roku 2004 se nám naskytla příležitost otevřít s našimi kamarády zabývajícími se motocrossem kamenný obchod. Pro nás to nebylo na pořadu dne, hlavně proto, že prodej na eshopu nebyl schopný utáhnout provoz prodejny. Příležitost to byla finančně zajímavá a tak po nelehkém zvažování, padlo rozhodnutí nabídku využít.

Zde patří poděkování hlavně obou našim rodičům, za pomoc při zařizování krámu a nákupu zboží na sklad.

Koncem roku 2004 se obchod začíná rozjíždět a Ondra z důvodu nedostatečné motivace ke studiu opouští první ročník ČVUT FEL v Praze a začíná se věnovat pouze skútrům.

První plnohodnotná sezóna 2005 nás přesvědčuje o tom, že se ubíráme správným směrem. Spokojených zákazníků přibývá, sortiment roste. V září 2005 přichází rozchod dvou dosavadních společníků Ondry a Martina z důvodu odlišných představ o budoucnosti obchodu. Situace je vyřešena bez problémů a Scooter-tuning.cz pokračuje k Vaší spokojenosti dál.

V dnešní době bych konstatoval, že jsme nejen obchod s největším výběrem zboží (na českém skútr-tuningovém trhu), ale zároveň i s největším množstvím produktů skladem.

Od ledna 2007 se obchod stěhuje do nových prostor v Praze 9 z důvodu již nedostačujícího prostoru pro sklad a místa pro balení balíků. Přibývá také nový zaměstnanec pro zrychlení expedice zboží a zkvalitnění našich služeb. Největší novinkou je však koupě speciální brzdy pro měření výkonu skútrů od firmy Amerschläger p4. Jako jediní v republice jsme schopni na této brzdě naladit všechny skútry s variátorem na maximální výkon. Díky této nedocenitelné pomůcce jsme také v sezóně 2007 dominovaly na všech tuzemských a Slovenských závodech. Na začátku sezóny do teamu přibývá nový člen Václav Krupička jun., toho času obhájce titulu v kategorii 70cc Racing z roku 2006.

V listopadu 2007 přichází nový zaměstnanec, Jan Němec, protože poptávka po našich dílech stále stoupá a firemní agenda se stále rozrůstá. Hlavní náplň jeho činnosti jsou technické dotazy a vyřizování přijatých objednávek. V neposlední řadě je také novým členem našeho závodního teamu pro sezónu 2008. V lednu 2008 nás oslovila španělská firma Hebo jako nové zástupce této značky pro Český a Slovenský trh. Tuto nabídku jsme samozřejmě přijali a stali se novými zástupci firmy Hebo na našem trhu. Fórum i eshop se každým dnem rozrůstají a k dnešnímu dni máme registrováno přes 2600 uživatelů s více jak 135.000 příspěvky. V eshopu se nachází již více jak 3000 produktů a každým dnem přibývají nové a nové věci.

V Listopadu 2008 nás bohužel Honza Němec opouští a jde za lepším. Ve stejném období u nás začíná brigádně pracovat Milan Mejzlík ze kterého se v Únoru 2009 stává plnohodnotným zaměstnancem na plný úvazek. Zároveň také konečně začínají práce na novém eshopu, který se nakonec podaří otevřít až 1.3.2010. Jedná se o uplně nový design i systém a naše očekávání jsou velká. Na jaře roku 2010 nás opouští Milan Mejzlík a na jeho místo přichází nová posila Adam Valeček. Je mladý, učenlivý a s chutí pracovat, přesně co v naší mladé firmě potřebujeme. V červenci 2010 se stěhujema na nové místo do Vysočan na adresu Pod Harfou 3. V nových prostorách máme více místo pro sklad, pro motorovou brzu a showroom. Naše firma se také čím dál více zabývá organizační čiností v oblasti juniorských závodů www.minigp.cz. Eshop se rozrůstá prakticky každým dnem a momentálně máme v systému již více jak 15.000 položek.

Ondřej Honzák
– závodník a majitel e-shopu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení